رابین هود

   رابین هود

   رابین هود یک شخصیت داستانی و کهن – الگو در فرهنگ فولکلور انگلیسی می باشد و ریشه ی آن، به سده های میانی بازمی گردد. در فرهنگ عمومی، رابین هود نماد حق‌طلبی، ستیز با ستم و بخشش دارایی‌های ستمکاران به مردم نیازمند و دردمند است.

            تا کنون فیلم‌های پویا نمایی و کارتونی بسیاری از این داستان توسط ژاپنی ها و یا انگلیسی ها ساخته شده که در بعضی از آنها شخصیت‌های داستان به صورت حیوانات طراحی شده‌اند. مثلاً رابین هود به صورت یک گربه نمایش داده می‌شود. در بعضی نسخه‌های انیمیشنی هم، داستان تا حدودی تغییر داده شده‌است. بیشتر این انیمشین‌ها برای گروه سنی کودک می‌باشند و چند فیلم‌ سینمایی هم دربارهٔ این داستان عامیانه و اساطیری ساخته شده ‌است.

      

     داستان     

           ماجرای رابین هود، قصه دزدان معروف جنگل شروود در نزدیکی شهر ناتینگهام است.

           پس از اینکه شاه ریچارد شیر دل، رهسپار جنگ می‌شود برادرش جان، تخت شاهی را غصب می‌کند و مالیات‌های سنگینی را برای مردم مقرر می‌کند. ریچارد شیردل در این فاصله به اسارت پادشاه اتریش در می‌آید. رابین‌هود که یکی از تیراندازان زبردست است از دادن مالیات سر باز می‌زند و به جنگل شروود پناه می‌برد. او به همراه همدستانش دارایی‌های ثروتمندان را می‌دزدند و میان تهی دستان تقسیم می‌کنند. پس از بازگشت ریچارد شیردل به انگلستان، وی موفق می‌شود قدرت را با کمک رابین‌هود از چنگ برادرش به ‌درآورد.

 

You may also like...

Popular Posts